Najlepsi detektywi w Polsce i w Warszawie.

Przeglądając ofertę biuro detektywistycznych w Polsce oraz reklamy detektywów, można zauważyć, że często zawierają one stwierdzenia: „najlepsi detektywi w Polsce”, „najlepsza agencja detektywistyczna w Warszawie a nawet „detektyw Warszawa nr 1” Czy w Polsce jest jakiś ranking detektywistyczny ? Ktoś prowadzi statystki skuteczności pracy detektywa w Warszawie i innych miastach ? Jako to jest i kto jest najlepszym detektyw w Polsce i w Warszawie opisujemy w poniższym tekście.

Kim jest prywatny detektyw ?

Detektyw to zawód określony Ustawą z dnia 6 lipca 2001 r. o usługach detektywistycznych. Zgodnie z nią, tylko osoba posiadająca licencję państwową może określać się mianem prywatnego detektywa.

Jak zostać prywatnym detektywem w Polsce?

Do końca 2013r obowiązywał w Polsce egzamin na licencję detektywa. Środowisko osób, które pracowało nad ustawą uznało, że to będzie dobre zweryfikowanie wiedzy przyszłego prywatnego śledczego. Jako, że w Polsce nie było osób, które byłyby w stanie zająć się temat detektywistyki w sposób profesjonalny, ten sposób weryfikacji wiedzy był jedynym sposobem uzyskania uprawnień. Egzamin w żaden sposób nie przygotowywał do pracy detektywistycznej. Był przeładowany ogromem niepotrzebnej wiedzy.

Od 2014r, po deregulacji zawodów, aby zostać prywatnym detektywem wystarczy ukończyć krótki kurs. To kolejny niedopracowany pomysł nabywania uprawnień detektywistycznych. Kursy na licencję detektywa prowadzą nawet osoby i firmy detektywistyczne, które same kiedyś działały nielegalnie. Pamiętamy niejaką detektyw Agnieszkę z Warszawy, która prowadziła firmę detektywistyczną bez uprawnień. Po złożeniu zawiadomienia na biegu uzyskała wpis do rejestru MSWiA a obecnie szczyci się prowadzeniem szkoleń na licencję. Niektórzy detektywi w Polsce, z bardzo krótkim stażem, również „bawią się” w firmy w szkoleniowe. Niestety, na chwilę obecną nie ma żadnych szans aby profesjonalnie uregulować zdobywanie uprawnień prywatnego detektywa.

Jakie uprawnienia ma prywatny detektyw?

Wbrew obiegowej opinii oraz serialom i filmom detektywistycznym, realny prywatny detektyw ma więcej zakazów i nakazów niż uprawnień. Detektyw z licencją, co do zasady może obserwować osobę/osoby w miejscach ogólnodostępnych (tzw. publicznych) i w takich miejscach wykonywać zdjęcia i nagrania video.

Detektywi muszą przestrzegać prawa więc jeśli pytasz: „Czy detektywi zakładają podsłuchy?” „Czy detektyw ma dostęp do bazy pesel?” oraz „Czy detektyw może ustalić dane po numerze telefonu?” pozwól szanowny czytelniku, że nie odpowiem wprost. Jeśli jednak taki zakres usług detektywistycznych Cię interesuje, to dzwoń 🙂

Detektyw Rutkowski.

Kiedy ktoś mówi „detektyw” to pewnie często wielu osobom przyjdzie na myśl osoba byłego detektywa Rutkowskiego. Dlaczego były detektyw? Bo to osoba skazana prawomocnymi wyrokami sądów. Dlaczego prowadzi biuro ? Bo może. Tzn, firmuje je swoją twarzą a licencję i wpis do MSWiA posiadają inne osoby. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie aby prowadzić biuro doradcze. Nie będziemy się rozpisywać na temat tej osoby, bo po co mówić o kim, kogo środowisko profesjonalnych detektywów uważa za ……… 🙂

Najlepszy detektyw w Polsce.

Przechodzimy do odpowiedzi na pytanie kto jest najlepszym detektywem w Polsce a także wskażemy w końcu jacy detektywi w Polsce są najlepsi, najbardziej skuteczni oraz profesjonalni.

Otóż nie ma takich i nie będzie. Przy wyborze detektywa czy też agencji detektywistycznej porównajcie ich internetowe chwalenie z dokumentami. Poproście o okazanie licencji oraz wpisu do MSWiA. Tam są daty wydania. Często Ci z krótkim stażem robią z siebie detektywów nr 1 a swoje agencje detektywistyczne uważają na najlepsze w Polsce.

Najlepszy detektyw w Warszawie.

Jak wybrać dobrego detektywa w Warszawie, i oczywiście tego najlepszego ? Jak już wspomniałam powyżej, szukajcie tych doświadczonych. Wszak nie kurs na licencję a praktyka czyni najlepszym detektywem w Warszawie a czasami i całej Polsce.

Polecany detektyw w Warszawie i w Polsce.

Wiadomo, że kogoś muszę Wam polecić jako najlepszego detektywa – prywatnego detektywa nr 1. Mój wybór to detektyw Krzysztof Matyszczak, który licencję ma od 2006r. Jest jednym z nielicznych detektywów z tak długoletnim stażem w zawodzie. Od początku prowadzenia firmy detektywistycznej postawił na profesjonalne aparaty z teleobiektywami. Był wyśmiewany przez konkurencję, i tą z podobnym stażem i tych nowych. Detektyw Krzysztof chciał działać profesjonalizm a to nie tylko uczciwość ale konkretne dowody. Wyobrażacie sobie, że kiedyś wielu detektywów nie robiło zdjęć? A te, które jakimś cudem zrobili były fatalnej jakości.

Kogo jeszcze uważam na dobrego detektywa? Nieskromnie zaproponuje moją osobą. Jako specjalistka od zdrad również mam długoletnie doświadczenie. W 2006r stawiałam pierwsze kroki w tej trudnej ale zarazem bardzo potrzebnej materii. Jako kobieta detektyw, właścicielka kobiecej agencji detektywistycznej FEMINA pomogłam wielu osobom zdobyć dowody zdrady.

Kontakt do najlepszej pani detektyw w Warszawie.

Monika Pani detektyw tel:+48535440037

Podsumowanie.

Jeśli chcesz skorzystać z usług detektywistycznych, to wybieraj mądrze. Sprawdzaj dokumenty, żądaj umowy oraz szczegółowych zapisów w niej w kwestii cennika usług detektywistycznych. A jeśli chcesz porozmawiać i poznać jak działa nasza agencja detektywistyczna to po prostu zadzwoń.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Monika
Kobieta kobieta DETEKTYW
Agnieszka
Asystentka Detektywa
Krzysztof
Prywatny Detektyw Żyrardów od 2006r